تبلیغات
کهکشان راه شیری - صدای واقعی زمین لرزه ژاپن را بشنوید
1390/01/28

صدای واقعی زمین لرزه ژاپن را بشنوید

   نوشته شده توسط: م ف    نوع مطلب :دانستنیهای شگفت ،

تصور کرده اید صدای یک زمین لرزه 9 ریشتری که منجر به شکل گیری امواجی مهیب و مخرب سونامی می شود و شهرها و جوامع متعددی را به نابودی می کشاند چگونه می تواند باشد. برای شنیدن صدا و دیدن لحظات آغازین زلزله مهیب ژاپن این خبر را حتما بخوانید.

محققان توانسته اند صدای لحظه آغاز زمین لرزه مهیبی که منجر به آغاز سونامی مرگبار ژاپن، مرگ و ناپدیدی هزاران انسان و نابودی ساختمانها و نشت مواد رادیو اکتیو در محیط زیست شده است را ثبت کنند.

در صورتی که صدایی برای نابودی و تخریب در جهان وجود داشته باشد، این همان صدا است. دانشمندان صدای هراسناک زمین لرزه مهیبی که در 11 ماه مارچ مردم ژاپن را در مصیبت و هرج و مرج بی پایانی درگیر کرد را ضبط کرده اند.

این اَبَرزمین لرزه بزرگ امواج بیرحمی از سونامی را به سوی ژاپن روانه کرد که این امواج تمامی مسیر خود را از هر نوع مانع، از ساختمانها گرفته تا خیابانها و پلها، پاک کرده و در کمتر از چند دقیقه شهرها و جوامع مختلفی را به نابودی کشاند.

اکنون دانشمندان لابراتوار محیطهای دریایی پاسیفیک در سیاتل آمریکا صدای غیر عادی و ترسناکی را از این زمین لرزه 9 ریشتری منتشر کرده اند، این صدا زمانی به ثبت رسیده که زمین لرزه در حال قدرت بخشیدن به امواج ویرانگر سونامی در اقیانوس آرام بوده است.


خبرگزاری مهر